• Nowy zbiór zadań dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z matematyki

     • W ramach współpracy nauczycieli matematyki z Suwalskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli powstał zbiór zadań dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z matematyki w nowej formule, obowiązującej od 2023 roku. Tematyka zbioru obejmuje zagadnienia z geometrii analitycznej i przeznaczona jest, jako uzupełnienie szkolnych podręczników do rzetelnego powtórzenia przed maturą. W pracach zespołu udział brali nauczyciele matematyki z naszej szkoły - p. Jan Żukowski - inicjator i koordynator prac oraz p. Paweł Odojewski.

      W zamieszczonych w zbiorze recenzjach pracowników naukowych uczelni wyższych możemy przeczytać, że zbiór przyda się każdemu uczniowi niezależnie od posiadanej przez niego wiedzy i umiejętności

      „Wskazówki i pełne rozwiązania dają szansę na rozpoczęcie zadanie, nawet przy napotkanych trudnościach. Rysunki w klarowny sposób obrazują stawiane pytania i ułatwiają uczniowi ich zrozumienie i wizualizację. (…) Zbiór doskonale przysłuży się zarówno uczniom pracującym samodzielnie jak i nauczycielom podczas lekcji, jako wsparcie w przygotowaniach do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym”

      dr hab. Agnieszka Bojarska - Sokołowska,

      Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

      „Zasadniczą część zbioru poprzedza syntetyczny rozdział teoretyczny. (…) Następnie w kilku rozdziałach w sensownym podziale są proponowane serie autorskich zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. (…) Zbiór zadań może być cenną i pomocną pozycją, dzięki której uczniowie bez problemu rozwiążą każde zadanie z geometrii analitycznej na maturze podstawowej”

      dr Marzena Filipowicz-Chomko,

      Politechnika Białostocka

      Zespół nie ustaje w pracach i w planie są kolejne zbiory oraz przykładowe arkusze maturalne.

     • Sukces pasjonata historii

     • Michał Walczuk uczeń p. Małgorzaty Kap uczestniczył w okręgowych eliminacjach LXVIII Olimpiady Historycznej. Jako jedyny, spośród wszystkich uczestników, uzyskał maksymalną ilość punktów - 100. Jego wypowiedź spotkała się z uznaniem komisji konkursowej. Pani Małgorzata Kap jest dumna ze swojego ucznia i jego sukcesów. Michał wykazał się ogromną znajomością epoki średniowiecznej, w której się specjalizuje, jak również wiedzą z pozostałych okresów dziejów historycznych od prehistorii do współczesności. Uzyskał awans do eliminacji centralnych, które odbędą się w dniach 2- 10 kwietnia 2022 r.

      Michał zakwalifikował się również do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego", której eliminacje odbędą się 3 marca 2022 r.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia!

     • Rusza pogotowie maturalne

     • Kolejna edycja kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych, które organizuje suwalska Uczelnia czeka na maturzystów w regionie.

      Akcja skierowana jest do uczniów niezależnie od rodzaju i profilu szkoły, do jakiej uczęszczają. Będą oni mogli skorzystać z zajęć z matematyki, języka angielskiego, języka polskiego, chemii, biologii i innych przedmiotów, związanych z zainteresowaniami i wyborami maturzystów – zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej.

      Na każdy przedmiot przewidzianych jest 30 godzin lekcyjnych (opłata: 160 zł za cały kurs). Zajęcia poprowadzą nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem w przygotowywaniu młodzieży do egzaminów maturalnych.

      Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Zapisy trwają do 21 stycznia 2022 roku. 

      UWAGA

      • zajęcia z danego przedmiotu ruszą w momencie zebrania się grupy (co najmniej) 16-osobowej
      • zajęcia będą odbywały się zgodnie z harmonogramami przygotowanymi przez nauczycieli (drugi tydzień ferii, a następnie weekendy i godziny popołudniowe).

      Formularz zgłoszeniowy dostępny tu: Pogotowie maturalne.  
      Więcej informacji:
      dzial.promocji@puz.suwalki.pl