• Wojskowe Targi Służby i Pracy w Wysokiem Mazowieckiem

     • Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Olsztynie oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

      – Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

      Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

      Zapraszamy na Wojskowe Targi Służby i Pracy w Olsztynie - w kompleksie koszarowym przy ul. Saperskiej 1 oraz  w 15 innych miejscowościach:

      Będą to:

      WYSOKIE MAZOWIECKIE w województwie podlaskim; Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie

      OŁAWA w województwie dolnośląskim; Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy,

       ul.3 Maja 18e

      MOGILNO w województwie kujawsko-pomorskim; Hala widowiskowo-sportowa Mogilno Sport Sp. z.o.o., ul. Grobla 1b

      CHEŁM w województwie lubelskim; MOSiR, ul. Graniczna 2a.

      MIĘDZYRZECZ w województwie lubuskim; Hala Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, Osiedle Kasztelańskie 8b

      SKIERNIEWICE w województwie łódzkim; Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego, ul. Batorego 64c                       

      LIMANOWA w województwie małopolskim; Limanowski Dom Kultury, ul. Bronisława Czecha 4

      RADOM w województwie mazowieckim; Szkoły ZDZ im. 72 pp, ul. Saska 4/6                                        

      BRZEG w województwie opolskim; Muzeum Piastów Śląskich, Plac Zamkowy 1

      BOGUCHWAŁA w województwie podkarpackim; MCK ,Plac Rynek 2.

      KARTUZY w województwie pomorskim; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Osiedle Wybickiego 33

      MYSŁOWICE w województwie śląskim; Centralne Muzeum Pożarnictwa ul. Stadionowa 7a

      PIŃCZÓW w województwie świętokrzyskim; Hala widowiskowo-sportowa                                ul. Republiki Pińczowskiej 42

      KONIN w województwie wielkopolskim; Zespół Szkół im. M. Kopernika, Aleje 1 Maja 22                     

      GRYFINO w województwie zachodniopomorskim; Hala widowiskowo-sportowa przy I LO, ul. Parkowa 1a                                 

      Różne drogi do służby wojskowej

      W każdym z tych miejsc osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzą się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, – kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawią informację jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

      Seria Q&A z rekruterem

      Podczas Targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również - na życzenie -  przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.

      Możesz stać się jednym z nas  

      Osoby, które myślą o konkretnych formacjach będą mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ podczas targów wystawiać się będą m.in. Dowództwo Generalne RSZ, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Żandarmeria Wojskowa, Wojskowa Służba Zdrowia. Swoją ofertę przedstawią również wszystkie uczelnie wojskowe w Polsce.

      Pokazy najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy i … grochówka w Wysokiem Mazowieckiem

      Program targów wzbogacą liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. wyrzutnia rakietowa WR-40 LANGUSTA, czołg Leopard 2PL, KTO ROSOMAK, bezzałogowy statek powietrzny FLY EYE oraz Warmate, KTO ROSOMAK (bazowy) + wyrzutnia PPK SPIKE, SIGINT GRP na pojeździe Land Rover Defender, ambulans kryminalistyczny ŻW, wóz gaśniczy Wojskowej Straży Pożarnej, terenowy ambulans Wojskowej Służby Zdrowia. Wyposażenie indywidualne żołnierzy: broń etatowa kbs BERYL-C, karabin GROT, maska pgaz., FOO-1, gogle noktowizyjne, hełm kompozytowy, dwa manekiny w pełnym umundurowaniu bojowym, lornetka JIM. Zaplanowano pokazy sztuk walki, występy garnizonowej orkiestry wojskowej z Siedlec, zespołu wokalnego „Przasnyscy Orelowcy” działającego przy klubie garnizonowym 2 Orel w Przasnyszu oraz wokalisty pieśni patriotycznych z 18 Pułku Logistycznego w Łomży, a także pokazy musztry paradnej i na zakończenie rzecz jasna nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

      Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak i wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę. 

      Bliższych informacji nt. Wojskowych Targów Służby i Pracy udziela rzecznik prasowy OZ w Białymstoku CWCR kpt. Damian BERNATOWICZ (tel. 602 110 586; e-mail: d.bernatowicz@ron.mil.pl)

     • Digital Storytelling w klasie 4B

     • W ramach lekcji informatyki młodzież z klasy 4B przygotowała prace graficzne, które miały opowiadać jakąś historię, inspirować lub przedstawiać uniwersalną prawdę. Wykorzystano aplikacje i techniki, które pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów, jednakże najistotniejsza była inwencja twórcza autorów. Pomysł na tego typu aktywność zrodziła się na kursie pt. "Digital  Storytelling" w ramach programu Erasmus+, w którym uczestniczył nauczyciel informatyki, p. Marek Gałaszewski

      Autorami wyróżnionych, umieszczonych w galerii prac są: Paweł Czarniecki, Milena Iwanicka, Anna Kuszel, Julia Słabińska, Dominik Sobolewski, Mateusz Konopko, Jakub Sobota, Piotr Smokowski, Krzysztof Taraszkiewicz, Gabriela Wasilewska oraz Łukasz Wojczulis.

      Zapraszamy do oglądania prac. Być może Was też zainspirują do realizacji interesujących pomysłów?

     • Sukcesy w konkursie i olimpiadzie

     • Michał Walczuk z kl. IVD i Liliana Rzatkowska z kl. IID awansowali do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Wiedzy o Piastach”. Opiekunką uczniów jest prof. Małgorzata Kap.

      Aleksandra Chodkiewicz z kl. IID i Antoni Żyliński z kl. IID awansowali do II etapu Olimpiady Mediewistycznej. Opiekunką uczniów jest także prof. Małgorzata Kap.

      Gratulujemy!
       

     • Erasmus+

     • Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz Instagramie. 

      Będziemy na nim udostępniać relacje z przyszłych mobilizacji uczniów w ramach międzynarodowego programu Eramus+. W tej chwili znajdą tam Państwo podsumowanie wyjazdu uczniów do Niemiec. 

      Przyszłe projekty już wkrótce!

      Fb: Erasmus - ILO Suwałki 

      Ig: erasmus.1lo

     • Sukcesy naszych uczennic w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

     • Trzy uczennice naszego liceum, jako jedyne z Suwałk, zakwalifikowały się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Małgorzata Arasim z kl. IID i Maja Kałęka z kl. IID zdobyły maksymalną ilość punktów, przygotowywał je prof. Marek Urbanowicz. Anna Jurkiewicz z kl. IIIA z bardzo wysoką punktacją również zakwalifikowała się do II etapu olimpiady, jej opiekunką jest prof. Marzena Markowska. Życzymy powodzenia w dalszych etapach!

     • Winter Movie Day

     • Dnia 20 stycznia br. w naszej szkole odbył się Winter Movie Day. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz. Zebrane środki zostały przekazane na rehabilitację ucznia naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. 

     • Sukces w Olimpiadzie Matematycznej

     • Gabriela Wasilewska z kl. 4B awansowała do II etapu Olimpiady Matematycznej. Opiekunem uczennicy jest p. Jan Żukowski.

      II etap Olimpiady Matematycznej odbędzie się w dniach 10 - 11.02.2023 r.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki w najbliższy piatek i sobotę!