• Nasi uczniowie na Dniach Otwartych „BIDS- Schnuppertage Mathematik”,

     • W dniach 29.03-02.04.2023 r. uczniowie naszej szkoły Julita Szymborska, Maciej Wierzchowski (oboje realizują rozszerzony program języka niemieckiego DSD II) i Michał Walczuk pod opieką p. Jolanty Jurewicz uczestniczyli w Dniach Otwartych „BIDS- Schnuppertage Mathematik”, które odbyły się na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz (Niemcy).

      Uczniowie wzięli aktywny udział w konkursach, wykładach i wycieczkach, zorganizowanych w ramach Dni Otwartych TU Chemnitz. Mieli również możliwość zintegrować się z młodzieżą z różnych części Polski, Czech i Niemiec.

      Podczas Dni Otwartych uczniowie zwiedzili wiele zabytków Drezna i Chemnitz, zdobyli nowe doświadczenia i sprawdzili swoje umiejętności językowe. Jeden z nich podkreśla, że: „Całe wydarzenie było dla mnie czymś zupełnie nowym. Ta rozszerzająca perspektywy na przyszłą karierę zawodową podróż, jak i same Dni Otwarte TU Chemnitz zapewniły mi jedne z bardziej owocnie spędzonych dni w życiu”.

     • Sukcesy w Konkursie Gramatyki Angielskiej i Kultury Obszaru Anglojęzycznego

     • W dniu 29.03.2023 w Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach odbyła się VI edycja Konkursu Gramatyki Angielskiej i Kultury Obszaru Anglojęzycznego, w którym wzięło udział niemal 100 uczniów z suwalskich szkół średnich.

      Z olbrzymią dumą i radością, chcielibyśmy poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli w nim czołowe miejsca. Konkurs wygrała Maja Piątek z klasy 31MN, trzecie miejsce zajęła Malina Madden z klasy 31MN, a miejsce czwarte zajął Wiktor Wasilewski z klasy 2A.

      Serdeczne gratulacje!

     • Uwaga maturzyści 1973 roku klasy IVD!

     • Miło nam poinformować, że z okazji półwiecza matury organizowany jest zjazd absolwentów z 1973 roku klasy IVD, wychowawca: Józef Szłyk, Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zjazd odbędzie się 16-17 czerwca w Suwałkach - spotkanie inauguracyjne 16 czerwca o godzinie 14.00 w auli Liceum oraz w Lipniaku koło Suwałk, gdzie planowane jest kolacja (z możliwością noclegów) - koszt kolacji: 140 zł/osoba, koszt noclegu - 120 zł/osoba (w cenie wyżywienie: śniadanie w formie bufetu szwedzkiego i obiadokolacja). Dodatkowe koszty to 50 zł/osoba (ognisko, autobus, itp.). Szczegółowy plan Zjazdu (pierwszego i drugiego dnia) zostanie podany w terminie późniejszym.

      Konto wpłat: Bank Spółdzielczy w Suwałkach 05 9359 0002 0006 1160 3000 0103. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału pocztą elektroniczną na adres: fph@racz.pl. Komitet organizacyjny tworzą: Józef Adelson (tel. 690 793 557),  Zbigniew Fałtynowicz (tel. 570 846 116), Roman Henryk Racz (tel. 608 590 575).

      Zapraszamy i do zobaczenia!

     • Kolejny sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

     • Jak co roku w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego sukces w specjalizacji teatrologicznej odniosły nasze uczennice Maja Kałęka i Małgorzata Arasim - zakwalifikowały się do etapu centralnego tej olimpiady. Obie uczą się w klasie 2D i obie przygotowują się pod kierunkiem prof. Marka Urbanowicza. Są jedynymi reprezentantkami z Suwałk w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Etap centralny trwać będzie od 20 do 22 kwietnia w Warszawie.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia!

     • Sukces w konkursie informatycznym RoboExe

     • Do finału konkursu programistycznego RoboExe awansowało 16 najlepszych uczniów, wśród których znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Franciszek Kotowski oraz Józef Sztabiński (obaj - kl. 4B). Nauczycielem informatyki ww. uczniów jest p. Marek Gałaszewski.

      Łomżyński konkurs programistyczny RoboExe jest konkursem skierowanym do osób interesujących się informatyką, programowaniem, algorytmiką oraz zagadnieniami związanymi z robotyką, mechatroniką i sterownikami PLC. Natomiast konkurencja Code Master skierowana jest miłośników programowania. W czasie konkursu uczestnicy rozwiązują problemy algorytmiczne, tworząc programy w językach takich jak C, C++, Java, Python lub C#.

      Finał odbędzie się 16 marca 2023 r. w Wydziale Nauk Informatyczno-Technologicznych w Łomży.

      Gratulujemy oraz życzymy sukcesów w finale!

     • Awans do etapu centralnego Olimpiady Geograficznej i Olimpiady AGH

     • Z dumą i radością informujemy, że Anna Jurkiewicz zakwalifikowała się do ogólnopolskich zawodów finałowych XLIX Olimpiady Geograficznej, które odbędą się w kwietniu w Katowicach. Ania zakwalifikowała się także do etapu centralnego XVI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu geografia z elementami geologii. Nauczycielem przygotowującym Anię do olimpiad jest pan prof. Krzysztof Reszczyński.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach olimpiad !