• Sukces w XXII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Polska Piastowska"

     • W dniu 30.03.2023 odbył się w Białymstoku XXII Ogólnopolski Konkurs Historyczny pt. "Polska Piastowska". Uczennica klasy IID Liliana Rzatkowska uzyskała tytuł laureata konkursu. Wykazała się ogromną wiedzą na temat rządów Piastów w Polsce, rozwoju kultury i gospodarki polskiej w X-XIV w. Przygotowywała się pod kierunkiem p. prof. Małgorzaty Kap.

      Gratulacje!

     • Ważne informacje o konkursach polonistycznych

     • Do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień” zakwalifikowali się:

      1. Zuzanna Buraczewska (1D),
      2. Lena Majchrowska (3D),
      3. Tymoteusz Osiecki (4D),
      4. Paweł Panasiewicz (4D),
      5. Wojciech Sawicki (3B),
      6. Natasza Staniewicz (1D),
      7. Julita Szymborska (3D),
      8. Maciej Śliwiński (4D),  
      9. Bartosz Urban (2B).

      II etap odbędzie się 24 kwietnia, tj. w poniedziałek od godz. 8.00  do 9.00 w sali nr 10.

      Do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” zakwalifikowali się:

      1. Oliwia Adamczyk (4D),
      2. Natalia Banaszewska (2C),
      3. Maja Baraniewicz (2C),
      4. Lena Majchrowska (3D),
      5. Jakub Masłowski (3D), 
      6. Paweł Panasiewicz (4D),
      7. Wojciech Sawicki (3B),
      8. Natasza Staniewicz (1D),
      9. Maria Szydłowska (4C),
      10. Emilia Śniecińska (1C),
      11. Patryk Topolski (1Cyber),
      12. Julia Truszczyńska (3AB).

      1 część  II etapu odbędzie się 24 kwietnia, tj. w poniedziałek od 12.30 do 13.30 w sali nr 10. 8 maja zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do 2 części finałowej konkursu ortograficznego.

     • Nasi uczniowie na Dniach Otwartych „BIDS- Schnuppertage Mathematik”,

     • W dniach 29.03-02.04.2023 r. uczniowie naszej szkoły Julita Szymborska, Maciej Wierzchowski (oboje realizują rozszerzony program języka niemieckiego DSD II) i Michał Walczuk pod opieką p. Jolanty Jurewicz uczestniczyli w Dniach Otwartych „BIDS- Schnuppertage Mathematik”, które odbyły się na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz (Niemcy).

      Uczniowie wzięli aktywny udział w konkursach, wykładach i wycieczkach, zorganizowanych w ramach Dni Otwartych TU Chemnitz. Mieli również możliwość zintegrować się z młodzieżą z różnych części Polski, Czech i Niemiec.

      Podczas Dni Otwartych uczniowie zwiedzili wiele zabytków Drezna i Chemnitz, zdobyli nowe doświadczenia i sprawdzili swoje umiejętności językowe. Jeden z nich podkreśla, że: „Całe wydarzenie było dla mnie czymś zupełnie nowym. Ta rozszerzająca perspektywy na przyszłą karierę zawodową podróż, jak i same Dni Otwarte TU Chemnitz zapewniły mi jedne z bardziej owocnie spędzonych dni w życiu”.

     • Sukcesy w Konkursie Gramatyki Angielskiej i Kultury Obszaru Anglojęzycznego

     • W dniu 29.03.2023 w Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach odbyła się VI edycja Konkursu Gramatyki Angielskiej i Kultury Obszaru Anglojęzycznego, w którym wzięło udział niemal 100 uczniów z suwalskich szkół średnich.

      Z olbrzymią dumą i radością, chcielibyśmy poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli w nim czołowe miejsca. Konkurs wygrała Maja Piątek z klasy 31MN, trzecie miejsce zajęła Malina Madden z klasy 31MN, a miejsce czwarte zajął Wiktor Wasilewski z klasy 2A.

      Serdeczne gratulacje!

     • Uwaga maturzyści 1973 roku klasy IVD!

     • Miło nam poinformować, że z okazji półwiecza matury organizowany jest zjazd absolwentów z 1973 roku klasy IVD, wychowawca: Józef Szłyk, Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Zjazd odbędzie się 16-17 czerwca w Suwałkach - spotkanie inauguracyjne 16 czerwca o godzinie 14.00 w auli Liceum oraz w Lipniaku koło Suwałk, gdzie planowane jest kolacja (z możliwością noclegów) - koszt kolacji: 140 zł/osoba, koszt noclegu - 120 zł/osoba (w cenie wyżywienie: śniadanie w formie bufetu szwedzkiego i obiadokolacja). Dodatkowe koszty to 50 zł/osoba (ognisko, autobus, itp.). Szczegółowy plan Zjazdu (pierwszego i drugiego dnia) zostanie podany w terminie późniejszym.

      Konto wpłat: Bank Spółdzielczy w Suwałkach 05 9359 0002 0006 1160 3000 0103. Prosimy o zgłaszanie swojego udziału pocztą elektroniczną na adres: fph@racz.pl. Komitet organizacyjny tworzą: Józef Adelson (tel. 690 793 557),  Zbigniew Fałtynowicz (tel. 570 846 116), Roman Henryk Racz (tel. 608 590 575).

      Zapraszamy i do zobaczenia!

     • Kolejny sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

     • Jak co roku w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego sukces w specjalizacji teatrologicznej odniosły nasze uczennice Maja Kałęka i Małgorzata Arasim - zakwalifikowały się do etapu centralnego tej olimpiady. Obie uczą się w klasie 2D i obie przygotowują się pod kierunkiem prof. Marka Urbanowicza. Są jedynymi reprezentantkami z Suwałk w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Etap centralny trwać będzie od 20 do 22 kwietnia w Warszawie.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia!

     • Sukces w konkursie informatycznym RoboExe

     • Do finału konkursu programistycznego RoboExe awansowało 16 najlepszych uczniów, wśród których znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Franciszek Kotowski oraz Józef Sztabiński (obaj - kl. 4B). Nauczycielem informatyki ww. uczniów jest p. Marek Gałaszewski.

      Łomżyński konkurs programistyczny RoboExe jest konkursem skierowanym do osób interesujących się informatyką, programowaniem, algorytmiką oraz zagadnieniami związanymi z robotyką, mechatroniką i sterownikami PLC. Natomiast konkurencja Code Master skierowana jest miłośników programowania. W czasie konkursu uczestnicy rozwiązują problemy algorytmiczne, tworząc programy w językach takich jak C, C++, Java, Python lub C#.

      Finał odbędzie się 16 marca 2023 r. w Wydziale Nauk Informatyczno-Technologicznych w Łomży.

      Gratulujemy oraz życzymy sukcesów w finale!