• Egzamin DSD II po raz pierwszy w naszej szkole!

     • 29 listopada 2023 r. uczniowie klas czwartych, realizujący program z języka niemieckiego DSD II, Weronika Bobrowska, Julia Jaroś, Anna Jurkiewicz, Lena Majchrowska, Jakub Masłowski, Julita Szymborska, Julia Truszczyńska i Maciej Wierzchowski po raz pierwszy przystąpili do egzaminu pisemnego DSD II.

      Egzamin sprawdzał umiejętność rozumienia czytanego i słuchanego tekstu oraz pisanie. Natomiast 20 grudnia 2023 r. odbył się egzamin ustny. Do egzaminu DSD II uczniów przygotowała p. Jolanta Jurewicz

      Na rezultaty egzaminu czekaliśmy długo, ale było warto. Cieszymy się, że nasi uczniowie otrzymają Niemiecki Dyplom Językowy B2/C1, który potwierdza umiejętności językowe potrzebne przy rekrutacji na uniwersytety i uczelnie wyższe w Niemczech. Jest to najwyższy poziom egzaminu Republiki Federalnej Niemiec możliwy do osiągnięcia przez uczniów poza granicami Niemiec.

      Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników.

     • Konkurs Gramatyki Angielskiej i Kultury obszaru Anglojęzycznego

     • 10 kwietnia 2024r odbyła się VII edycja „Konkursu Gramatyki Angielskiej i Kultury obszaru Anglojęzycznego” organizowanego przez Państwową Uczelnię Zawodową w Suwałkach.

      Nasi uczniowie zajęli I i III miejsce. Katarzyna Domoradzka z klasy IA zajęła I miejsce, zaś Julia Chomicz z klasy IIA zajęła III miejsce.

      Cieszymy się i serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

     • Laureatka LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

     • Uczennica naszego Liceum odniosła ogromny sukces w LIV Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Anna Jurkiewicz z klasy IVA przeszła przez wszystkie etapy ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z bardzo wysoką punktacją i po części ustnej zawodów szczebla centralnego uzyskała tytuł laureatki. Zdobycie tego tytułu sprawia, że uczennica ma już zdany na 100% egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Sukces zapewnia również Ani indeksy na rozmaite kierunki studiów humanistycznych na najbardziej renomowanych uczelniach w całym kraju.

      Uczennica przygotowywała się do olimpiady pod kierunkiem p. Marzeny Markowskiej.

     • Wykład dr Artura Bartoszewicza

     • W dniu dzisiejszym (12.04.2024 r.) miało miejsce spotkanie w auli Szkoły z absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach — p. Arturem Bartoszewiczem, dr. nauk ekonomicznych, wykładowcą SGH, który porwał młodzież I LO swoją erudycją i wspaniałą wiedzą.

     • Baker's Nightmares

     • W środę 10.04.2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs pieczenia pt: „Baker's Nightmares”, zorganizowany przez uczennice klasy 31MN, które zadbały o każdy detal, by uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w pieczeniu. W skład komisji konkursowej weszli: p. Dorota Zielińska, p. Jolanta Jurewicz, p. Marek Gałaszewski, p. Paweł Odojewski oraz p. Andrzej Szuliński

      Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2A, klasa 1C zajęła 2 miejsce, natomiast 3 miejsce przypadło klasie  2D.

      Jednocześnie na boisku rozgrywano szkolne mistrzostwa w koszykówce 3x3, które wygrała drużyna kl. 3B w składzie Ernest Szlaużys, Igor Waluś i Karol Kamiński.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkurencjach i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. 

     • Udział naszych uczniów w Dniach Matematyki na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz

     • W dniach 20.03-24.03.2024 uczniowie klas drugich, realizujący program z języka niemieckiego DSD II, Maria Szymborska, Wiktoria Waszkiewicz, Szymon Rybak i Antoni Krupa pod opieką p. Jolanty Jurewicz uczestniczyli w Dniach Matematyki „BIDS-Schnuppertage Mathematik”, które odbyły się na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz.

      Uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym i wykładach, zorganizowanych w ramach Dni Matematyki, bawili się w Centrum Kreatywności, zwiedzili campus i poznali ofertę TU Chemnitz. Ponadto poznali zabytki i najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy Saksonii - Drezna.

      W czasie pobytu w Chemnitz uczniowie mieli możliwość poznać uczniów z Polski i Czech, realizujących Program DSD II. Zdobyli nowe doświadczenia i ćwiczyli umiejętności językowe.

      Wyjazd sfinansowała Centrala Szkolnictwa Zagranicznego z Niemiec (Zentralstelle für das Auslandsschulwesen).

     • Ośrodek Karier Suwalskich Absolwentów

     • Maturzysto!
      Wypełnij ankietę!
      Pozostań z nami w kontakcie!

      Ankieta przeprowadzana jest w ramach zadania pn. „Ośrodek Karier Suwalskich Absolwentów” (OKSA). Polega ono m.in. na tworzeniu form współpracy z absolwentami oraz instytucjami rynku pracy i przedsiębiorcami w Suwałkach.

      Miastu zależy na współpracy z absolwentami suwalskich szkół, ponieważ chcemy:

      • informować Was o ofertach pracy w naszym mieście, zgodnych z Waszym wykształceniem, zainteresowaniami i preferencjami;
      • przedstawiać realizowane w mieście programy, które mogą Was zainteresować, np. „Mieszkanie dla Młodych”, czy program stypendialny gwarantujący zatrudnienie w jednej z suwalskich firm;
      • informować Was o ważnych wydarzeniach w naszym mieście, które pozwolą Wam realizować się kulturalnie i naukowo.

      Liczymy również na Wasze sugestie, aby Suwałki mogły rozwijać się zgodnie z Waszymi potrzebami i oczekiwaniami.

      W każdej chwili możecie zrezygnować ze współpracy, informując nas o tym mailowo na adres ows@um.suwalki.pl.

     • I Dzień Wiosny w naszym LO

     • Dnia 21.03.2024 r. świętowaliśmy nadejście wiosny razem z emocjonującym meczem siatkówki! Drużyna uczniów wspierana przez nauczyciela pana Marka Gałaszewskiego, odniosła zwycięstwo nad drużyną policjantów. Sędziującymi byli doświadczeni siatkarze Ślepska, dodając jeszcze więcej profesjonalizmu do wydarzenia. Nagroda MVP trafiła zasłużenie w ręce Adama Cherubina, ucznia klasy 4E, który wykazał się niezwykłą determinacją i umiejętnościami na boisku. Nie tylko mieliśmy okazję cieszyć się emocjonującym meczem, ale również gościć przewodniczącego Rady Miejskiej p. Zdzisława Przełomca, który osobiście wręczył nagrody zwycięzcom.

      Dodatkowo towarzyszyła nam Wiosenna Kawiarnia, przygotowana z pasją przez uczniów 1LO. To było niezapomniane wydarzenie, które zjednoczyło zarówno szkolną jak i lokalną społeczność w radosnej atmosferze pierwszego dnia wiosny.

     • Życzenia Wielkanocne

     • Z okazji Świąt Wielkanocnych składam najszczersze życzenia, by w ten wyjątkowy czas we wszystkich sercach zagościły radość i wielka nadzieja z odradzającego się życia. Wesołego Alleluja!

      Dorota Anna Jabłońska
      Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach