• Dzień Kolorów - rozstrzygnięcie

     • Dnia 7 czerwca odbył się w Naszej Szkole Dzień Kolorów. Każda klasa przygotowała stoisko powiązane tematycznie ze swoim profilem oraz wylosowanym kolorem. Podczas wydarzenia prowadzony był również kiermasz, z którego zebrane środki zostaną przekazane na cel charytatywny.

      Pierwsze miejsce zajęły ex aequo kolory brązowy (kl. 2c) i fioletowy (kl. 31MN). Na drugim miejscu uplasowały się również dwa kolory - ciemnozielony (kl. 3d) oraz czarny (kl. 1c). Trzecie miejsce zajęły kolory różowy (kl. 3Cyber) i beżowy (kl. 2a), również ex aequo. Wszystkie stoiska były starannie i estetycznie przygotowane i każde z nich zasługuje na wyróżnienie. 

     • Ekopracownia w naszej Szkole.

     • I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 45 tysięcy złotych od WFOŚiGW w Białymstoku na utworzenie Ekopracowni w ramach projektu EKOPRACOWNIA – ZIELONE SERCE SZKOŁY.

      Otrzymane dofinansowanie umożliwiło zakupienie nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które zostały wykorzystane na proekologicznych zajęciach warsztatowych.

     • Obchody Dnia Kadeta w RCI Olsztyn

     • W dniu 23.05.2024 r. uczniowie z klas Cyber.MIL z naszej Szkoły wraz z wychowawcami p. Markiem Gałaszewskim i p. Andrzejem Szulińskim uczestniczyli w obchodach Dnia Kadeta w RCI Olsztyn. Etos kadeta sięga czasów założonej w 1765 r. przez Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Szkoły Rycerskiej. Święto kadetów przypada na 21 maja - jest to rocznica rozpoczęcia walk na górze św. Anny w czasie III powstania śląskiego. Ustanowione zostało przez Józefa Piłsudskiego w 1930 roku jako Dzień Korpusu Kadetów nr 1. Na ten sam dzień przypada również rocznica śmierci najmłodszego z poległych kadetów, szesnastoletniego Karola Chodkiewicza, który zginął 21 maja 1921 r. pod Gogolinem.

      Podczas święta uczniowie zgłębiali tajniki strzelania z broni krótkiej i długiej, doskonalili umiejętności walki wręcz, posługiwania się mapami topograficznymi oraz udzielania pierwszej pomocy na polu walki. Była to też kolejna okazja do spotkania z kolegami i koleżankami klas Cyber.MIL z Nidzicy. Wszystko zakończyło się tradycyjną żołnierską grochówką. Do zobaczenia w przyszłym roku!

     • Sukces w Olimpiadzie Filozoficznej

     • „Obudź rozum…” - Platon

      Zakończyły się zawody etapu centralnego XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Aleksander Łoboda - uczeń pani M. Powichrowskiej - zdobył tytuł Finalisty, tym samym wywalczył indeks na wiele uczelni i 100% na rozszerzonej maturze z filozofii.

      Bardzo nas cieszy osiągnięcie naszego kolegi i ucznia, który podjął się tego niełatwego wyzwania: ogrom tekstów do przeczytania, pisanie eseju, testy z historii filozofii, analiza tekstów źródłowych itd...

      Gratulujemy!

     • Drodzy Maturzyści!

     • Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:00 w Auli im. prof. Edwarda Szczepanika.

      Msza Święta w Waszej intencji zostanie odprawiona o godzinie 10:00 w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

       Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

     • Sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej

     • W dniach 18-21 kwietnia odbył się centralny etap L Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Uczennica naszego Liceum Anna Jurkiewicz uzyskała tytuł finalisty. Ania powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku i zdobyła 2 miejsce w konkursie terenowym. Uzyskanie tytułu finalistki sprawia, że uczennica ma już zdany na 100% egzamin maturalny z geografii na poziomie rozszerzonym.

      Uczennica przygotowywała się do olimpiady pod kierunkiem p. Krzysztofa Reszczyńskiego.

     • Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny

     • W piątek 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym 2024 r.  Jak się okazało, sztuka pięknego pisania nie jest jeszcze zapomnianą umiejętnością.

      Tak trzymać!

     • XI Targi Książki w Białymstoku

     • W piątek – 19.04.2024 r. – miłośnicy książek odwiedzili XI Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Impreza była zorganizowana z rozmachem – mnóstwo wydawców i wiele ciekawych książek. Obejrzeliśmy wszystkie stoiska i kupiliśmy dużo ciekawych książek, bo lubimy czytać. Targi są dowodem tego, że czytelnictwo cieszy się wielką popularnością, ponieważ zainteresowanych było bardzo dużo.

      Zwiedziliśmy też Muzeum Pamięci Sybiru. Jest to placówka bardzo ciekawa, która pokazuje zesłania Polaków od Insurekcji Kościuszkowskiej do XX wieku. Było to wzruszające i doniosłe przeżycie dla nas wszystkich.

      Za rok wybieramy się znowu!