• I Spotkanie Suwalskich Programistów za nami.

     • 17 maja br. w Parku Naukowo-Technologicznym Polska - Wschód w Suwałkach pod hasłem "Orzeł wylądował" odbyło się I Spotkanie Suwalskich Programistów w ramach inicjatywy Rezerwat.IT. W spotkaniu tym pod opieką p. Marka Gałaszewskiego uczestniczyła między innymi młodzież z naszego Liceum, która jest najbardziaj zainteresowana poruszaną tematyką. Organizatorami wydarzenia byli: absolwent naszej Szkoły Paweł Konopko oraz Szymon Liszewski. Natomiast wśród prelegentów znalazł się także absolwent naszego Liceum Łukasz Konopko.

      Uczniowie uczestniczący w wydarzeniu z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji i nie mogą doczekać się kolejnego spotkania w ramach inicjatywy, które ma odbyć się już w czerwcu.

      Link do relacji na stronie PNT: LINK.

      Foto 2 i 3: PNT.

     • Laureatka olimpiady z geografii

     • Anna Jurkiewicz uczennica pana Krzysztofa Reszczyńskiego zdobyła tytuł laureata XV Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu geografia z elementami geologii w finale który odbył się w Krakowie.

      Gratulacje!

     • Nasze posłanki obradowały w komisji sejmowej Sejmu Dzieci i Młodzieży

     • 14 i 15 maja nasze posłanki do Sejmu Dzieci i Młodzieży Aleksandra Chodkiewicz i Maja Kałęka z klasy 1D uczestniczyły w obradach komisji sejmowej. Pracowały nad uchwałą dotyczącą dziedzictwa idei żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Sejmowe obrady były dużym przeżyciem. Przebywały tam w towarzystwie swego opiekuna prof. Marka Urbanowicza. Dalszy ciąg obrad nastąpi 1 czerwca.

     • Rok Marii Konopnickiej

     • 23 maja 2022 r. przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej – polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki. 14.10.2021 r. Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Z tego względu zapraszamy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach do wzięcia udziału w konkursie plastycznym inspirowanym twórczością patronki naszej szkoły. Uczestnicy konkursu powinni stworzyć pracę ( rysunek, obraz, kolaż, grafikę komputerową itp.) odnoszącą się do utworów M. Konopnickiej i złożyć ją u nauczyciela polonisty do 23. 05. 2022 r.

      Uczniów klas trzecich zachęcamy również do wzięcia udziału w II Szkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej. Konkurs odbędzie się 23. 05. 2022 r. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli języka polskiego do 19.05. 2022 r.

     • Kangur Matematyczny 2022

     • 17 marca 2022 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Wzięło w niej udział 22 uczniów naszej szkoły. Aż dziewięcioro z nich uzyskało wyróżnienie. Są to: Aleksander Łoboda (1 Cyber), Anna Kowalik (1 Cyber), Maksymilian Gałkowski (1B), Gabriela Wasilewska (3Bpp), Karol Rytwiński (3Bpp) - uczniowie pana Jana Żukowskiego, Anna Jurkiewicz (2A), Julia Truszczyńska (2A) - uczennice pani Barbary Górowskiej, Bogumiła Żukowska (3A), Radosława Żukowska (2MN) - uczennice pana Cezarego Kacprzyka.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

     • Sukces w Olimpiadzie wiedzy o HIV I AIDS

     • Troje uczniów naszej szkoły: Julia Jankowska, Maja Piątek oraz Maciej Wierzchowski z klasy 2C, 13 maja brało udział w Wojewódzkim Etapie Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS. Cała trójka uzyskała tytuł finalisty.  Opiekunkami uczniów były p. Marzanna Kamińska i p. Beata Wyszkowska.

     • Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA 2022”

     • W tegorocznej edycji Konkursu Fizycznego „Eureka 2022” udział wzięło 17 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Najwyższą liczbę punktów w szkole i w swojej kategorii „Żak” zdobył Łukasz Wojczulis z klasy 3B, uczeń p. Teresy Łaskowskiej. Natomiast w kategorii „Junior” najwięcej punktów uzyskał Aleksander Łoboda z klasy 1 Cyber, uczeń p. Agnieszki Balcer-Romanowskiej.

      Wyróżnienia w Konkursie otrzymało również 4 innych uczestników z klas :

      • 3B  - Piotr Smokowski,
      • 2A  - Anna Jurkiewicz i Artur Smokowski,
      • 1A MN - Radosław Szymanowski.

      Łukaszowi, Aleksandrowi i pozostałym uczestnikom Konkursu gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

     • I Spotkanie Suwalskich Programistów

     • Serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły zainteresowanych tematem programowania do wspólnego spotkania i dyskusji. Dla uczniów jest to doskonała szansa na poznanie lokalnego środowiska programistów, weryfikację wiedzy teoretycznej, sprawdzenie swoich umiejętności i predyspozycji, a być może nawiązanie współpracy owocującej przyszłym zatrudnieniem.

      Pierwsze spotkanie pod hasłem #01 Orzeł wylądował odbędzie się 17 maja 2022 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach (ul. Innowacyjna 1). Agenda spotkania obejmuje trzy tematy, prezentowane przez praktyków programistów z wieloletnim stażem które będą zalążkiem do dalszej dyskusji:

      1. Po co są spotkania i dlaczego warto brać w nich udział? - Szymon Liszewski - programista .NET. Przez ostatnie lata tworzy rozwiązania w oparciu o systemy ERP firmy Comarch.
      2. Flutter by Google - kilka szybkich kroków i aplikacja mobilna gotowa. - Łukasz Konopko - absolwent Politechniki Warszawskiej (i naszej Szkoły), Team Lider oraz Doradca IT. Od kilku lat tworzy systemy informatyczne wraz z zintegrowanymi z nimi aplikacjami mobinymi.
      3. Zatrudnij robota do pracy, czyli kilka słów o automatyzacjach. - Łukasz Dmitruk - pasjonat nowoczesnych technologii. Od  5lat pracuje w Code&Pepper, aktualnie w roli QA Engineer’a, dbając o jakość oprogramowania tworzonego dla branzy Fintech.

      Więcej informacji o spotkaniach programistów oraz formularz rejestracyjny na stronie http://rezerwat.it.