• XI Targi Książki w Białymstoku

      W piątek – 19.04.2024 r. – miłośnicy książek odwiedzili XI Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Impreza była zorganizowana z rozmachem – mnóstwo wydawców i wiele ciekawych książek. Obejrzeliśmy wszystkie stoiska i kupiliśmy dużo ciekawych książek, bo lubimy czytać. Targi są dowodem tego, że czytelnictwo cieszy się wielką popularnością, ponieważ zainteresowanych było bardzo dużo.

     • Laureatka LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

      Uczennica naszego Liceum odniosła ogromny sukces w LIV Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Anna Jurkiewicz z klasy IVA przeszła przez wszystkie etapy ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z bardzo wysoką punktacją i po części ustnej zawodów szczebla centralnego uzyskała tytuł laureatki. Zdobycie tego tytułu sprawia, że uczennica ma już zdany na 100% egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Sukces zapewnia również Ani indeksy na rozmaite kierunki studiów humanistycznych na najbardziej renomowanych uczelniach w całym kraju.

     • Baker's Nightmares

      W środę 10.04.2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs pieczenia pt: „Baker's Nightmares”, zorganizowany przez uczennice klasy 31MN, które zadbały o każdy detal, by uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w pieczeniu. W skład komisji konkursowej weszli: p. Dorota Zielińska, p. Jolanta Jurewicz, p. Marek Gałaszewski, p. Paweł Odojewski oraz p. Andrzej Szuliński.

     • Ośrodek Karier Suwalskich Absolwentów

      Maturzysto!
      Wypełnij ankietę!
      Pozostań z nami w kontakcie!

      Ankieta przeprowadzana jest w ramach zadania pn. „Ośrodek Karier Suwalskich Absolwentów” (OKSA). Polega ono m.in. na tworzeniu form współpracy z absolwentami oraz instytucjami rynku pracy i przedsiębiorcami w Suwałkach.

      Miastu zależy na współpracy z absolwentami suwalskich szkół, ponieważ chcemy:

     • I Dzień Wiosny w naszym LO

      Dnia 21.03.2024 r. świętowaliśmy nadejście wiosny razem z emocjonującym meczem siatkówki! Drużyna uczniów wspierana przez nauczyciela pana Marka Gałaszewskiego, odniosła zwycięstwo nad drużyną policjantów. Sędziującymi byli doświadczeni siatkarze Ślepska, dodając jeszcze więcej profesjonalizmu do wydarzenia. Nagroda MVP trafiła zasłużenie w ręce Adama Cherubina, ucznia klasy 4E, który wykazał się niezwykłą determinacją i umiejętnościami na boisku. Nie tylko mieliśmy okazję cieszyć się emocjonującym meczem, ale również gościć przewodniczącego Rady Miejskiej p. Zdzisława Przełomca, który osobiście wręczył nagrody zwycięzcom.

     • Życzenia Wielkanocne

      Z okazji Świąt Wielkanocnych składam najszczersze życzenia, by w ten wyjątkowy czas we wszystkich sercach zagościły radość i wielka nadzieja z odradzającego się życia. Wesołego Alleluja!

      Dorota Anna Jabłońska
      Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

     • Kangur Matematyczny

      21 marca 2024 roku odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Uczestniczyło w niej 29 uczniów naszej szkoły.

      Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w obecnej chwili najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Konkurs narodził się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Australii. W Europie Kangur został zorganizowany po raz pierwszy w 1990, a w Polsce w 1992 roku. W naszym kraju głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronat sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

     • Wyniki X Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

      Pod koniec lutego w naszej szkole odbył się etap szkolny X Wojewódzkiej Podlaskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 27 pierwszoklasiatów. Do finału Wojewódzkiej Olimpiady awansowało 9 uczniów. Z radością informujemy, że wśród nich znalazły się uczennice z IA: Oliwia Jakubowska, Gabriela Pałejko oraz Matylda Wiszniewska, uczennice z IB: Lena Ejsmont i Maja Skłodowska, uczniowie z ICyber: Hubert Hańczuk, Jan Koncewicz i Ernest Radzewicz oraz uczennica z IE: Lidia Haraburda.

     • Program Erasmus+ w naszej Szkole

      W I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach od 8 lat realizowane są działania w ramach programu Erasmus+. Umożliwia on wyjazdy nauczycieli na kursy językowe i szkolenia metodyczne. Program skierowany jest też do młodzieży, która uczestniczy w wymianie międzynarodowej,

     • Awans do etapu centralnego LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

      Z ogromną radością i dumą informujemy, że Anna Jurkiewicz z klasy IVA - uczennica p. M. Markowskiej - została zakwalifikowana do zawodów ogólnopolskich LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

      Olimpiada Literatury i Języka Polskiego składa się z kilku etapów. Najpierw uczennica napisała obszerną wypowiedź argumentacyjną, za którą uzyskała bardzo wysoką punktację. Etap pisemny zawodów II stopnia składał się z dwóch części: rozprawki i testu językowego. Wyniki z tej części pozwoliły Ani zakwalifikować się do etapu ustnego. Jury w Białymstoku wysoko oceniło jej wypowiedzi, dzięki czemu jako jedyna uczennica z Suwałk weźmie udział w części pisemnej etapu centralnego LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

     • Filozofia – intelektualna przygoda!

      Na taką przygodę zdecydował się Aleksander Łoboda z klasy 3 Cyber – uczeń p. Małgorzaty Powichrowskiej. Aleksander wziął udział w Olimpiadzie Filozoficznej, która sklada się z kilku etapów: najpierw napisał esej, na podstawie którego został zakwalifikowany do etapu okręgowego. Etap okręgowy składał się z dwóch części: testu z historii filozofii i egzaminu ustnego. Wysokie wyniki pozwoliły Aleksandrowi zakwalifikować się do etapu centralnego tejże olimpiady. To niebywały sukces. Cieszymy się ogromnie i trzymamy kciuki!

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
   • REKRUTACJA

   • PROJEKT PO WER

   • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • FACEBOOK SZKOLNY

  • liczba odwiedzin: 722026