Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Mamy przyjemność poinformować, że nasza Szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Jest to program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jesteśmy jedną z sześciu suwalskich szkół, które otrzymają takie dofinansowanie.
Aby otrzymać wsparcie finansowe, musieliśmy spełnić szereg kryteriów formalnych wymaganych przez program - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” – Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.2.
XI Regionalna Olimpiada Historyczna Wiedzy o Armii Krajowej
14 lutego 2025 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie XI Regionalnej Olimpiady Historycznej Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były losy żołnierzy Armii Krajowej w kraju i na emigracji, po zakończeniu II Wojny Światowej. Pierwszy etap odbył się, jak co roku, w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.
Egzamin DSD II w naszej szkole
Z radością informujemy, że uczennice klas 4_2MN i 4D realizujące program z języka niemieckiego DSD II osiągnęły świetne wyniki na egzaminie DSD II.
Egzamin DSD II jest to najwyższy poziom egzaminu Republiki Federalnej Niemiec możliwy do osiągnięcia przez uczniów poza granicami Niemiec.
Egzamin pisemny odbył się 20 listopada 2024 r., natomiast 12 grudnia 2024 r. miał miejsce egzamin ustny. Prace pisemne sprawdzane były przez niemieckich ekspertów programu DSD II w Niemczech. Do egzaminu DSD II uczennice przygotowała p. Jolanta Jurewicz.
Polityczne potyczki Antoniego Żylińskiego - to wielki sukces!
Antoni Żyliński z kl. IVD uczeń p. prof. Małgorzaty Kap uczestniczył w okręgowych eliminacjach LXVI edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym pod hasłem „Współczesne systemy polityczne”. Uzyskał z testu i odpowiedzi ustnej świetny wynik, zajął II miejsce. Jego wypowiedź spotkała się z uznaniem komisji. Pani Małgorzata Kap jest dumna ze swojego ucznia i jego sukcesów. Antoni wykazał się ogromną wiedzą nie tylko o ustroju Polski, ale też państw na świecie. Zgłębił doktryny polityczne i zasady funkcjonowania systemów partyjnych w Polsce i na świecie, struktury i cele działania organizacji międzynarodowych. Rozumiał i poznał wydarzenia polityczne, społeczne i gospodarcze współczesnego świata.
Spotkanie w Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB w Białymstoku
17 stycznia 2025 roku pani Dorota Jabłońska dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach i pani Marzanna Grabowska – koordynator szkolnego programu Erasmus+ wzięły udział w spotkaniu informacyjnym, które odbyło się na Politechnice Białostockiej.
Kwalifikacje do finałów Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych
Do finału Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień” zakwalifikowała się Lidia Haraburda z 2C (uczennica p. Marzeny Markowskiej), a do finału konkursu „Z ortografią na co dzień” Natalia Banaszewska z 4C, Emilia Śniecińska z 3C, Lena Czajka z 2A, Gabriela Pałejko z 2A (uczennice p. Marii Urbanowicz) oraz Adam Walko z 1Cyber (uczeń p. Marzeny Markowskiej).
I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej - najlepsze w Suwałkach
„Perspektywy” po raz XXVII opublikowały ranking Najlepszych Liceów w kraju. Ranking Perspektyw skierowany jest przede wszystkim do rodziców i uczniów, którzy już za chwilę skończą szkołę podstawową i staną przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Najnowsze zestawienie składa się z pięciu rankingów. Najważniejszy dla nas jest Ranking Liceów Ogólnokształcących. Dodatkowo twórcy Rankingów przygotowali oddzielne zestawienia dla liceów w poszczególnych województwach.
Sukces w 66. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym "Współczesne systemy polityczne"
Antoni Żyliński uczeń kl. IVD zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, który odbędzie się 1 lutego 2025 r. w Białymstoku.15 listopada 2024 r. Antoni zajął 3 miejsce w Suwalskim Konkursie Wiedzy o Sejmie RP.
W Olimpiadzie i Konkursie opiekunką Antoniego jest p. prof. Małgorzata Kap.
Konkurs fotograficzny "Zdjęcie z książką" został rozstrzygnięty
I miejsce zajęła Joanna Biegasik z klasy IIIB,
II miejsce zajął Hubert Galicki z klasy ICD,
III miejsce zajęła Wiktoria Putra z klasy IVC.Gratulujemy zwycięzcom!
Ostatnie pożegnanie
30 stycznia 2024 r. zmarła wieloletnia nauczycielka naszej szkoły Jolanta Kopiczko - rusycystka, pedagog i wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Pokój Jej duszy. Kondolencje dla najbliższych.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach
Życzenia świąteczne
Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Uczniowie, Rodzice, Absolwenci, Przyjaciele Szkoły,
w tym magicznym czasie składamy życzenia spokoju, wzajemnej życzliwości i uśmiechu. Niech gwiazdy na niebie przypominają nam o niezwykłym darze, jaki otrzymaliśmy w postaci narodzenia Chrystusa.
Dorota Jabłońska – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach
Wizyta w Sejmie RP
W dniu 20 grudnia 2024 roku, na zaproszenie posła Jarosława Zielińskiego, odbyła się wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wzięli w niej udział uczniowie klas 1-4 Cyber-Mil z naszej szkoły, pod opieką pp. Andrzeja Szulińskiego, Marka Gałaszewskiego, Stefana Zielińskiego oraz Mateusza Dąbrowskiego.
Sukces w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”
28 listopada 2024 r. odbył się drugi etap XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych". Wzięli w nim udział uczniowie p. prof. J. M Kap: Oskar Markowski z kl. IID i Antoni Krupa z kl. 31MN. Oskar Markowski będzie reprezentował szkołę w III etapie olimpiady.
Galeria zdjęć
brak danychFACEBOOK SZKOLNY
- liczba odwiedzin: 1035074