Oskar Markowski – uczeń klasy III D, finalista XII Regionalnej Olimpiady Wiedzy Historycznej o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach, jako jedyny uczestnik| z Suwałk - wraz z p. prof. Małgorzatą Kap - wziął udział w kilkudniowym wyjeździe edukacyjnym zorganizowanym przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Podczas podróży przemierzyli szlak bojowy 1. Dywizji Pancernej, poznając historię oraz dokonania żołnierzy dowodzonych przez gen. Stanisława Maczka.
Finaliści i ich opiekunowie zwiedzili m. in. Muzeum Mémorial de Falaise, Muzeum Mémorial de Montormel, Gandawę i Bredę. Oddali też hołd polskim żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej we Francji, Belgii i Holandii, paląc na ich grobach znicze i uczestnicząc w mszach świętych. Wyjazd był doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o bohaterskich czynach żołnierzy gen. Stanisława Maczka.