Aktualności

          • Udział nauczycieli I LO w szkoleniu Erasmus+

          • W dniach 8-12 czerwca 2026 r. nauczyciele I LO, p. Katarzyna Pelczar i p. Paweł Odojewski uczestniczyli w kursie z programu Erasmus+ „AI-Based Assessment and Evaluation” w Lizbonie.

            W czasie szkolenia uczyli się tworzyć narzędzia pozwalające efektywnie wykorzystać sztuczną inteligencję do oceny prac uczniów oraz ewaluacji własnej pracy. Po zajęciach mieli też czas na zwiedzanie miasta, poznawanie kultury i kuchni Portugalii.

          • Śladami gen. Stanisława Maczka - relacja z wyjazdu edukacyjnego do Francji, Belgii i Holandii

          • Oskar Markowski – uczeń klasy III D, finalista XII Regionalnej Olimpiady Wiedzy Historycznej o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach, jako jedyny uczestnik| z Suwałk - wraz z p. prof. Małgorzatą Kap - wziął udział w kilkudniowym wyjeździe edukacyjnym zorganizowanym przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Podczas podróży przemierzyli szlak bojowy 1. Dywizji Pancernej, poznając historię oraz dokonania żołnierzy dowodzonych przez gen. Stanisława Maczka.

            Finaliści i ich opiekunowie zwiedzili m. in. Muzeum Mémorial de Falaise, Muzeum Mémorial de Montormel, Gandawę   i Bredę.  Oddali też hołd polskim żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej we Francji, Belgii i Holandii, paląc na ich grobach znicze i uczestnicząc w mszach świętych. Wyjazd był doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o bohaterskich czynach żołnierzy gen. Stanisława Maczka.

          • Udział nauczycieli I LO w szkoleniu Erasmus+

          • W dniach 25-29 maja 2026 r. nauczycielki I LO, p. Natalia Lisop. Jolanta Jurewicz uczestniczyły w kursie z programu Erasmus+ „AI - Powered Content Creation for Educators” w Wiedniu.

            Miały okazję poznać możliwości stosowania aplikacji przy przygotowaniu materiałów dla uczniów, udoskonalenia metod pracy, jak też zwiedzić zabytki, muzea i obiekty kulturalne stolicy Austrii.

          • Warsztaty z języka niemieckiego w ramach programu DSD II

          • W dniach 21-22 maja 2026 r. odwiedził naszą szkołę koordynator programu DSD II na region północno- wschodniej Polski, pan Jochen Heinz, którzy przeprowadził dwudniowe warsztaty z języka niemieckiego dla uczniów realizujących program DSD II.

            W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas trzecich, przygotowujący się do egzaminu DSD II: Karolina Dondziło, Julia Ferenc, Lidia Haraburda, Patryk Kaszkiel, Gaja Klimaszewska, Lena Małach, Laura Nakielska i Michalina Skindzielewska.

            Pan J. Heinz udzielili cennych wskazówek dotyczących egzaminu ustnego i przeprowadził też wiele ćwiczeń językowych. Uczniowie pracowali nad wyszukiwaniem i selekcjonowaniem informacji oraz materiałów graficznych potrzebnych do tworzenia prezentacji. Mieli też okazję przedstawić sobie nawzajem wyniki swojej pracy.

            Zajęcia były bardzo intensywne, ale dzięki warsztatom uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych i poznania zasad prezentowania materiału graficznego na egzaminie ustnym. Wzbogacili też zasób słownictwa z języka niemieckiego.

            Warsztaty dla uczniów zorganizowała p. Jolanta Jurewicz.

          • „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

          • Z okazji zbliżającego się Jubileuszu 190–lecia  I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach wychowawcy oraz uczniowie odwiedzili groby zmarłych dyrektorów i nauczycieli.  Młodzież uporządkowała mogiły profesorów i osób związanych ze szkołą. W hołdzie tym, którzy przekazywali swoją wiedzę i mądrość, złożone zostały wieńce. W ten sposób społeczność szkolna wyraziła wdzięczność za trud kształtowania pokoleń.

            Partnerem Strategicznym Jubileuszu 190-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach jest Województwo Podlaskie https://www.facebook.com/wojpodlaskie

          • ...

          • Województwo Podlaskie Partnerem Strategicznym Jubileuszu 190-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach!