• Spotkanie ze znakomitym fizykiem Markiem Szczepańczykiem, absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach

     • Spotkanie z naszym znamienitym absolwentem dr. Markiem Szczepańczykiem, wykładowcą i naukowcem University of Florida w USA. Zajmuje się falami grawitacyjnymi, które odkryli fizycy w roku 2017. Marek Szczepańczyk współpracuje z zespołem, który otrzymał nagrodę Nobla z tej  dziedziny fizyki w roku 2017. Od kilku lat dr Marek Szczepańczyk współpracuje z naszą szkołą. Wspiera uczniów, którzy interesują się fizyką i pragną pogłębiać swoją wiedzę na szczeblu olimpijskim. Jeden z naszych absolwentów Mateusz Sulimowicz został w roku 2019 finalistą Olimpiady Fizycznej  dzięki wsparciu naukowego dr. Marka Szczepańczyka. Uczeń przebywał 2 miesiące w Stanach Zjednoczonych i pogłębiał swoją wiedzę na Uniwersytecie na Florydzie. Spotkanie to zaowocowało deklaracją dalszej współpracy i pomocy naukowej dla uczniów naszej szkoły ze strony dr. Marka Szczepańczyka.

     • Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego 2021/2022

     • W czwartek 22 września, w Białymstoku odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego 2021/2022. Było ono połączone z Wojewódzką Inauguracją Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023.

      Uczniowie Naszej Szkoły w klasyfikacji generalnej Szkół Województwa Podlaskiego zajęli X miejsce, na co złożyły się sukcesy w klasyfikacji chłopców VIII miejsce i dziewcząt XII miejsce. W uznaniu wysokich wyników Pani Dyrektor Dorota Jabłońska odebrała z rąk Podlaskiej Kurator Oświaty Puchar oraz Listy Gratulacyjne Nauczycielom.

      Po uroczystym Podsumowaniu Współzawodnictwa odbyły się sztafety olimpijskie o Puchar Urzędu Marszałkowskiego. Reprezentacja Naszej Szkoły w składzie: Karol Kamiński - 2B, Paweł Ćwikowski - 4A, Adrian Żukowski - 3B, Ernest Szlaużys - 2B zajęła IV miejsce.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!